Pearl Milling Company Syrup Original Lite - 24 FZ 12 Pack

Description

50 calories per serving. Lite (50% fewer calories) - 50 cal., per serving as compared to Pearl Milling Company Original 100 cal. per serving. Lite (50% fewer calories) syrup than pearl milling company original syrup. Since 1889. New name. Same great taste as: Aunt Jemima. www.pearlmillingcompany.com. SmartLabel: Scan for more food information or call 1-800-407-2247. We’re here to help. www.pearlmillingcompany.com or 800-407-2247. Please have packaging available when calling.

Ingredients

High Fructose Corn Syrup, Water, Cellulose Gum, Salt, Natural and Artificial Flavor, Caramel Color, Sorbic Acid and Sodium Benzoate (Preservatives), Sodium Hexametaphosphate.

Warnings

Do not microwave. Do not consume if inner seal is torn or missing.

Pearl Milling Company Syrup Original Lite - 24 FZ 12 Pack

Product form

Price: $62.87$45.47

$3.78 per unit

50 calories per serving. Lite (50% fewer calories) - 50 cal., per serving as compared to Pearl Milling Company Original... Read more

  • Stock Up & Save More
  • 100% Satisfaction Guaranteed
  • Fast & Secure Shipping

Description

50 calories per serving. Lite (50% fewer calories) - 50 cal., per serving as compared to Pearl Milling Company Original 100 cal. per serving. Lite (50% fewer calories) syrup than pearl milling company original syrup. Since 1889. New name. Same great taste as: Aunt Jemima. www.pearlmillingcompany.com. SmartLabel: Scan for more food information or call 1-800-407-2247. We’re here to help. www.pearlmillingcompany.com or 800-407-2247. Please have packaging available when calling.

Ingredients

High Fructose Corn Syrup, Water, Cellulose Gum, Salt, Natural and Artificial Flavor, Caramel Color, Sorbic Acid and Sodium Benzoate (Preservatives), Sodium Hexametaphosphate.

Warnings

Do not microwave. Do not consume if inner seal is torn or missing.

Your recently viewed products

Shop By Collection

Want To Buy In Bulk?

Shop with confidence knowing you'll find the lowest prices on the internet for bulk purchases.

  • Save money: Bulk purchases can reduce per-unit costs.
  • Convenience: Fewer trips to the store for commonly used items.
  • Eco-friendly: Less packaging and transportation reduce environmental impact.

Login

Forgot your password?

Don't have an account yet?
Create account