Carolina Rice Whole Grain Brown - 16 OZ 18 Pack

Description

1 lb. 0 mg cholesterol. Certified gluten-free. Whole Grain: 45 g or more per serving. Eat 48 g or more of whole grain daily. WholeGrainCouncile.org. Sodium free. Non GMO Project verified. nongmoproject.org. Since 1927. Choose Carolina Whole Grain Brown Rice the next time you crave a wholesome meal with great flavor. Enhance your meals with the unique nutty flavor of brown rice. Enjoy a naturally sodium-free and cholesterol-free food where you'll never have to sacrifice taste when you choose Carolina Whole Grain Brown Rice. Carolina Rice Unites. www.carolinarice.com. Question? Comments? Call 1-800-226-9522 Monday-Friday 8am to 4pm central time. Please have package available when calling. Grown in the USA rice.

Ingredients

Whole Grain Brown Rice.

Carolina Rice Whole Grain Brown - 16 OZ 18 Pack

Product form

Price: $31.94$24.16

$1.34 per unit

1 lb. 0 mg cholesterol. Certified gluten-free. Whole Grain: 45 g or more per serving. Eat 48 g or more... Read more

  • Stock Up & Save More
  • 100% Satisfaction Guaranteed
  • Fast & Secure Shipping

Description

1 lb. 0 mg cholesterol. Certified gluten-free. Whole Grain: 45 g or more per serving. Eat 48 g or more of whole grain daily. WholeGrainCouncile.org. Sodium free. Non GMO Project verified. nongmoproject.org. Since 1927. Choose Carolina Whole Grain Brown Rice the next time you crave a wholesome meal with great flavor. Enhance your meals with the unique nutty flavor of brown rice. Enjoy a naturally sodium-free and cholesterol-free food where you'll never have to sacrifice taste when you choose Carolina Whole Grain Brown Rice. Carolina Rice Unites. www.carolinarice.com. Question? Comments? Call 1-800-226-9522 Monday-Friday 8am to 4pm central time. Please have package available when calling. Grown in the USA rice.

Ingredients

Whole Grain Brown Rice.

Your recently viewed products

Shop By Collection

Want To Buy In Bulk?

Shop with confidence knowing you'll find the lowest prices on the internet for bulk purchases.

  • Save money: Bulk purchases can reduce per-unit costs.
  • Convenience: Fewer trips to the store for commonly used items.
  • Eco-friendly: Less packaging and transportation reduce environmental impact.

Login

Forgot your password?

Don't have an account yet?
Create account