D.L. Jardine's Peach Salsa - 16 OZ 6 Pack

Description

The original. Texas ranch recipes. All natural. Here in the Texas Hill Country, delicious sun-ripened peaches are a summer tradition. So is salsa. D.L. Jardine's Special Edition Peach Salsa combines these two traditions to create an award-winning recipe that is often imitated, but never duplicated. The result is a fiery-sweet taste sensation that is perfect as a dip with chips, baked over chicken or pork, or enjoyed as a condiment with fish, beef or vegetable dishes. The genuine article. Made only in Texas. Product of USA.

Ingredients

Tomatoes, Peaches, Vinegar, Tomato Paste, Onions, Brown Sugar, Water, Green Chiles, Fresh Jalapenos, Salt, Fresh Bell Peppers, Granulated Garlic, Spices and Xanthan Gum Powder.

D.L. Jardine's Peach Salsa - 16 OZ 6 Pack

Product form

Price: $37.11

$6.18 per unit

The original. Texas ranch recipes. All natural. Here in the Texas Hill Country, delicious sun-ripened peaches are a summer tradition.... Read more

  • Stock Up & Save More
  • 100% Satisfaction Guaranteed
  • Fast & Secure Shipping

Description

The original. Texas ranch recipes. All natural. Here in the Texas Hill Country, delicious sun-ripened peaches are a summer tradition. So is salsa. D.L. Jardine's Special Edition Peach Salsa combines these two traditions to create an award-winning recipe that is often imitated, but never duplicated. The result is a fiery-sweet taste sensation that is perfect as a dip with chips, baked over chicken or pork, or enjoyed as a condiment with fish, beef or vegetable dishes. The genuine article. Made only in Texas. Product of USA.

Ingredients

Tomatoes, Peaches, Vinegar, Tomato Paste, Onions, Brown Sugar, Water, Green Chiles, Fresh Jalapenos, Salt, Fresh Bell Peppers, Granulated Garlic, Spices and Xanthan Gum Powder.

Your recently viewed products

Shop By Collection

Want To Buy In Bulk?

Shop with confidence knowing you'll find the lowest prices on the internet for bulk purchases.

  • Save money: Bulk purchases can reduce per-unit costs.
  • Convenience: Fewer trips to the store for commonly used items.
  • Eco-friendly: Less packaging and transportation reduce environmental impact.

Login

Forgot your password?

Don't have an account yet?
Create account